A grupė

Tikrai veiksmingi maisto papildai.

Maisto papildų veiksmingumas ir vartojimo saugumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų rezultatais.

B grupė

Galimai veiksmingi maisto papildai.

Tai maisto papildai, kurių veiksmingumas pagrįstas teoriškai. Veiksmingumą įrodo daugelis, bet ne visi moksliniai tyrimai.

C grupė

Maisto papildai, kurių veiksmingumas neįrodytas.

Tai maisto papildai, kurių daromas poveikis tik iš dalies pagrįstas teoriškai...

D grupė

Neveiksmingi ir/ar draudžiami maisto papildai.

Moksliniais tyrimais patvirtintas neveiksmingumas.


TOK rekomendacijosĮvairaus meistriškumo sportininkai dažnai vartoja maisto papildus.  Kai kurie papildai iš tiesų gali pagerinti sportininko rezultatus. Tačiau kai kurie  gali pakenkti sportininko sveikatai ar sumažinti fizinį darbingumą ir/ar turėti įtakos dopingo testo rezultatams. Didžiausią sportininkų  vartojamų papildų grupę sudaro papildai, skirti fiziniam darbingumui gerinti. Tačiau tik keli šių papildų  turi gerus  veiksmingumo įrodymus. Tai -  kofeinas, kreatinas, beta-alaninas, natrio bikarbonatas, dietiniai nitratai. Vartojant šiuos ir kitus papildus, reikia atsižvelgti į daugelį faktorių: individualias sportininko ypatybes, sporto šakos specifiką, papildų vartojimo laiką, vartojamos dozės dydį. Apie tai yra kalbama STRAIPSNYJE,  kurio autoriai yra šios srities profesionalai.

Projekto tikslas

Projekto tikslas yra pateikti  naujausią  informaciją apie maisto papildus sporte ir rekomendacijas kaip parinkti veiksmingus (poveikis patvirtintas moksliniais tyrimais)  bei saugius (nedraudžiamus sporte) maisto papildus įvairių sporto šakų atletams