A grupė

Tikrai veiksmingi maisto papildai.

Maisto papildų veiksmingumas ir vartojimo saugumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų rezultatais.

B grupė

Galimai veiksmingi maisto papildai.

Tai maisto papildai, kurių veiksmingumas pagrįstas teoriškai. Veiksmingumą įrodo daugelis, bet ne visi moksliniai tyrimai.

C grupė

Maisto papildai, kurių veiksmingumas neįrodytas.

Tai maisto papildai, kurių daromas poveikis tik iš dalies pagrįstas teoriškai...

D grupė

Neveiksmingi ir/ar draudžiami maisto papildai.

Moksliniais tyrimais patvirtintas neveiksmingumas.

kreatinas futboleKreatinas yra vienas iš dažniausiai vartojamų maisto papildų sporte. Paskutinieji tyrimai rodo, kad jis teigiamai įtakoja didelio meistriškumo futbolininkų darbingumą.

Tyrimų tikslas buvo nustatyti kreatino monohidrato (KM) įtaką futbolininkų kojų raumenų galingumui priešvaržybiniu periode. Tiriamieji - 23 Brazilijos didelio meistriškumo futbolininkų.

Profesionalūs aukščiausios Brazilijos lygos futbolininkai dalyvavo tyrime. Tyrimas truko 7 savaites priešvaržybiniu periodu. Jo metu visi futbolininkai atliko bendro fizinio pasirengimo ir specifines futbolo treniruotes. Viena grupė futbolininkų vartojo 20 g/d KM pirmąją savaitę (užkrovos fazė) ir 5 g/d sekančias 6 savaites (palaikymo fazė). Antroji grupė futbolininkų vartojo placebo. Abi grupės du kartus savaitėje atlikdavo jėgos treniruotes ir penkis šešis kartus futbolo treniruotes. Kojų raumenų galingumas buvo nustatomas atliekant šuolius į aukštį (rankos ant juosmens) naudojant šuolių parametrų matuoklį. Gauti rezultatai parodė, kad placebo grupėje 50-čiai procentų tiriamųjų kojų raumenų galingumas sumažėjo. KM grupėje 96 procentams tiriamųjų galingumas padidėjo. Išvada: kreatino monhidratas padeda išvengti kojų raumenų galingumo sumažėjimo elitiniams futbolininkams priešvaržybinės laipsniškai sunkėjančios treniruočių fazės metu.

Claudino et al. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2014, 11:32

Projekto tikslas

Projekto tikslas yra pateikti  naujausią  informaciją apie maisto papildus sporte ir rekomendacijas kaip parinkti veiksmingus (poveikis patvirtintas moksliniais tyrimais)  bei saugius (nedraudžiamus sporte) maisto papildus įvairių sporto šakų atletams