A grupė

Tikrai veiksmingi maisto papildai.

Maisto papildų veiksmingumas ir vartojimo saugumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų rezultatais.

B grupė

Galimai veiksmingi maisto papildai.

Tai maisto papildai, kurių veiksmingumas pagrįstas teoriškai. Veiksmingumą įrodo daugelis, bet ne visi moksliniai tyrimai.

C grupė

Maisto papildai, kurių veiksmingumas neįrodytas.

Tai maisto papildai, kurių daromas poveikis tik iš dalies pagrįstas teoriškai...

D grupė

Neveiksmingi ir/ar draudžiami maisto papildai.

Moksliniais tyrimais patvirtintas neveiksmingumas.

Kayak paveikslasNustatyta, kad burokėlių sulčių maisto papilde esantys nitratai teigiamai įtakoja kanojininkų darbingumą laboratorinėmis ir lauko sąlygomis.

Buvo tiriama burokėlių sulčių (BS) papildų įtaka nacionalinio meistriškumo kanojininkų (n-6) vyrų darbingumui laboratorinėmis sąlygomis (tyrimas A) ir tų pačių papildų įtaka tarptautinio lygio kanojininkėms (n-5) lauko sąlygomis (LS), irkluojant 500 m distanciją (tyrimas B). Tyrimo A metu tiriamieji atlikdavo tris laboratorinius testus su kanojų veloergometru. Buvo atliekami testai: 7 x 4 min step testas ir du testai po 4 min, atliekami su maksimaliomis pastangomis. Likus iki testų 2,5 val sportininkai naudodavo 70 ml BS, kuriose buvo apie 4,8 mmol nitratų arba placebo ekvivalentą (PE). Tyrimo B metu sportininkai irklavo du kartus LS 500 m distanciją. Tarp pirmojo ir antrojo irklavimų buvo 4 dienų pertrauka. Likus iki startų 2,5 val. sportininkai vartodavo 2 x 70 ml BS, kuriose buvo apie 9,6 mmol nitratų, arba placebo ekvivalentą (PE). Nustatyta, kad BS ženkliai įtakojo B tyrimo darbingumą, padidindamos jį 1,7 proc. (p-0,01). A tyrimo metu nustaytas teigiamas BS efektas pratimo ekonomiškumui. Išvada: burokėlių sultys teigiamai įtakoja didelio meistriškumo kanojininkų darbingumą laboratorinėmis ir lauko sąlygomis.

Straipsnio santrauka - http://europepmc.org/abstract/med/25202886

Projekto tikslas

Projekto tikslas yra pateikti  naujausią  informaciją apie maisto papildus sporte ir rekomendacijas kaip parinkti veiksmingus (poveikis patvirtintas moksliniais tyrimais)  bei saugius (nedraudžiamus sporte) maisto papildus įvairių sporto šakų atletams