A grupė

Tikrai veiksmingi maisto papildai.

Maisto papildų veiksmingumas ir vartojimo saugumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų rezultatais.

B grupė

Galimai veiksmingi maisto papildai.

Tai maisto papildai, kurių veiksmingumas pagrįstas teoriškai. Veiksmingumą įrodo daugelis, bet ne visi moksliniai tyrimai.

C grupė

Maisto papildai, kurių veiksmingumas neįrodytas.

Tai maisto papildai, kurių daromas poveikis tik iš dalies pagrįstas teoriškai...

D grupė

Neveiksmingi ir/ar draudžiami maisto papildai.

Moksliniais tyrimais patvirtintas neveiksmingumas.

Mitybos rekoemndacijosSportininkų mitybos klausimais kasmet spausdinama  šimtai straipsnių. Vien tik 2017 metais mokslo duomenų bazėse įvedus raktinius žodžius „sportininko mityba“, randami 2082  straipsniai.  Sekti visas naujausias rekomendacijas  sportininkų mitybos srityje nėra paprasta. Norėdama  padėti sporto profesionalams dirbantiems šioje srityje,  Tarptautinė sportininkų mitybos asociacija savo žurnale ( JISSN – Journal of the International Society of Sports Nutrition, angl.) kas keleri metai apžvelgia naujausius tyrimus ir pristato sportininkų mitybos rekomendacijas. Tokios apžvagos ir rekomendacijos šiame žurnale buvo pateiktos 2004 ir 2010 metais. 2018 metais JISSN pateikė naujas rekomendacijas sportininkų mitybos  srityje. Dėl didelio analizuojamų straipsnių skaičiaus, šis tyrimas buvo susiaurintas, apsiribojant straipsniais, kuriose nagrinėjama: 1) kaip fizinį darbingumą įtakojanti mityba ir maisto papildai yra reguliuojami įvairių šalių  teisės aktais; 2) kokie teisės aktai reguliuoja šią sritį JAV; 3) kaip, remiantis mokslinias tyrimais, vertinti maisto papildus, 4) kokios yra pagrindinės mitybos strategijos optimizuojant darbingumą ir atsigavimą po krūvių; 5) kokios yra naujausios mitybos ir maisto papildų rekomendacijos  raumenų darbingumui ir hipertrofijai didinti. Su straipsniu galima susipažinti ČIA.

Projekto tikslas

Projekto tikslas yra pateikti  naujausią  informaciją apie maisto papildus sporte ir rekomendacijas kaip parinkti veiksmingus (poveikis patvirtintas moksliniais tyrimais)  bei saugius (nedraudžiamus sporte) maisto papildus įvairių sporto šakų atletams